شروع پرواز هواپیمایی فلای پرشیا

◀️ شروع پرواز هواپیمایی "فلای پرشیا" در فارس

خرید بلیط هواپیما

طی مراسمی هواپیمایی فلای پرشیا در استان فارس آغاز به کار کرد و اولین پرواز رسمی را صبح شنبه 9 آذر به مقصد مشهد انجام داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در مراسم آغاز به کار شرکت هواپیمایی فلای پرشیا، با بیان اینکه این هواپیمایی سومین خط پروازی بومی فارس محسوب می‌شود، ایجاد این شرکت را اقدامی ارزشمند و تاثیرگذار برای فارس و کشور برشمرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، محمود رضایی‌کوچی گفت: این شرکت با سه فروند هواپیمایی بوئینگ 737 مدرن با عمر ناوگانی پائین تر از معدل ناوگان هوایی کشور آغاز به کار کرده و اولین پرواز را به مقصد مشهد مقدس انجام داده است.

 

خرید بلیط هواپیما

 

او نخستین نتیجه افزوده شدن این شرکت به ناوگان هواپیمایی در فارس را کاهش ترافیک مسافری و ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم دانست.

رضایی کوچی با اشاره به جمعیت حدود 5 میلیونی استان فارس، گفت: مردم فارس در مقایسه با دیگر نقاط کشور علاقه بیشتری به استفاده از هواپیما دارند؛ از سوی دیگر این استان با داشتن 112 شهر و 36 شهرستان در رتبه نخست کشور به لحاظ تقسیمات قرار دارد.

معاون استانداری فارس همچنین گفت: فارس از منظر جغرافیایی نیز با بیش از 122هزار کیلومتر مربع از بسیاری کشورهای جهان بزرگ‌تر است و همین موضوع بر اهمیت بهبود و توسعه وضعیت حمل و نقل استان می‌افزاید.

 

 

 

وی ادامه داد: فارس در همه زمینه‌ها گردشگر پذیر است و علاوه بر توانمندی در حوزه گردشگری ادبی و تاریخی و فرهنگی، به‌عنوان سومین حرم اهل بین (ع) مقصد زوار داخلی و خارجی به شمار می‌رود و از سوی دیگر به سبب وجود مراکز علمی و پزشکی حرفه‌ای زمینه توریست درمانی نیز در آن فراهم شده و از این منظر در زمره شهرهای تراز اول کشور به‌شمار می‌رود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس افزوده شدن ایرلان فلای پرشیا به ناوگان حمل و نقل فارس را باعث تقویت ارتباطات داخلی و خارجی دانست و گفت: در حالیکه تحریم‌های ظالمانه وضعیت دسترسی به قطعات هواپیما را مشکل کرده ایران توانسته است در امنیت هوایی در زمره کشورهای اول جهان قرار گیرد و در این زمینه هم ناوگان هواپیمایی و هم خلبانان به‌خوبی این حوزه را اداره کرده‌اند.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در آیین آغاز به کار این شرکت هواپیمایی که شامگاه جمعه برگزار شد، تاسیس این شرکت را برای حمل و نقل هوایی فارس بسیار ارزشمند توصیف کرد.

محمود رضایی کوچی عنوان کرد: نخستین پرواز این هواپیمایی را که شنبه 9آذرماه به مقصد مشهد مقدس خواهد بود، به فال نیک می‌گیریم.

 

پرواز بویینگ 737 فلای پرشیا 

 

وی با اشاره به اینکه این هواپیمایی برای شروع با سه فروند هواپیمای بویینگ 737 مدرن با عمر ناوگانی کمتر از معدل ناوگان کشوری آغاز به کار کرده است، از مزایای بهره‌مندی فارس از خطوط هوایی جدید یاد کرد.

معاون استاندار فارس نخستین نتیجه افزوده شدن به ناوگان هواپیمایی فارس را کاهش ترافیک مسافری و ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم دانست.

رضایی کوچی با اشاره به جمعیت قریب به 5 میلیونی فارس، بیان داشت: مردم فارس در مقایسه با دیگر نقاط کشور علاقه بیشتری به استفاده از هواپیما دارند؛ از سوی دیگر این استان 112 شهر و 36 شهرستان دارد که از لحاظ تقسیمات کشوری در رتبه نخست قرار گرفته است و از منظر جغرافیایی نیز با بیش از 122هزار کیلومتر مربع از بسیاری کشورهای جهان بزرگ‌تر است و همین موضوع بر اهمیت بهبود و توسعه وضعیت حمل و نقل استان می‌افزاید.  

وی ابراز داشت: افزون بر این، فارس در همه زمینه‌ها گردشگرپذیر است و جز حوزه گردشگری ادبی و تاریخی و فرهنگی، به‌عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) مقصد زوار داخلی و خارجی است؛ از سوی دیگر به سبب وجود مراکز علمی و پزشکی حرفه‌ای زمینه توریست درمانی نیز در آن فراهم است و از این منظر در زمره شهرهای تراز اول کشور به‌شمار می‌رود.

 

خرید بلیط هواپیما

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس افزوده شدن ایرلاین فلای پرشیا به ناوگان حمل و نقل فارس را باعث تقویت ارتباطات داخلی و خارجی دانست.

وی اظهار داشت: در حالی‌که تحریم‌های ظالمانه وضعیت دسترسی به قطعات هواپیما را مشکل کرده است، ایران توانسته است در امنیت هوایی در زمره کشورهای اول جهان قرار گیرد و در این زمینه هم ناوگان هواپیمایی و هم خلبانان به‌خوبی این حوزه را اداره کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی فلای پرشیا نیز با اشاره به اینکه سهامداران و مدیران اجرایی این شرکت افزون بر 25 سال سابقه در صنعت هوانوردی دارند، گفت: این شرکت هواپیمایی صد درصد خصوصی است و هیچ کمک مالی از دولت دریافت نمی‌کند.

یونس دقیق‌کیا عنوان کرد: با آغاز به کار این شرکت در شورای عالی هوانوردی کشور در سال 1396 موافقت شد و این خط هوایی به مرکزیت شیراز به ثبت رسید.

وی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که بر ضرورت کسب درآمد غیرنفتی تاکید کرده‌اند، بر آن شدیم ایرلاین جدیدی در استان فارس که مرکز گردشگری کشور است، تاسیس کنیم.

پرواز بویینگ 737 فلای پرشیا 

 

مدیرعامل فلای پرشیا با بیان اینکه فرودگاه شهید دستغیب شیراز سومین فرودگاه کشور از لحاظ جابه جایی مسافر و تعداد پروازهاست، گفت: استان فارس به‌واسطه وضعیت جغرافیایی، فرهنگی و تاریخی بیشترین ورود مسافر خارجی را ثبت کرده است؛ همچنین مردمانی بسیار مهمان‌نواز دارد که شایسته بهره‌مندی از بهترین‌ها هستند.

وی عنوان کرد: مراحل اولیه ثبت این شرکت نزدیک به یک سال و نیم به طول انجامید و طی آن فعالیت‌های تحقیقاتی وسیعی انجام شد و تیمی علمی منابع اطلاعاتی کشور را مطالعه و استخراج کرده‌ است.

دقیق‌کیا با اشاره به اینکه تلاش برای آغاز به کار این شرکت با خروج آمریکا از برجام همزمان شد، اظهار داشت: با این اتفاق مشکلات عدیده‌ای در  شروع کار برای این شرکت پیش آمد؛ اما با توکل به خداوند و تکیه بر سوابق و تجربیات تیم خبره فلای پرشیا توانستیم  مسائل را حل کنیم.

وی اعلام کرد: این شرکت فعلا با سه فروند هواپیما آغاز به کار می‌کند که این تعداد ناوگان تا سال آینده دو برابر خواهد شد. منبع : ایسنا

 

 

 

خرید بلیط هواپیما


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.